LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncim/ “Ortaku i Edi Ramës, i arratisur në Dubai me 2.2 miliardë euro”

2 Dhjetor 2022, 12:44, Denoncim CNA

Denoncim/ “Ortaku i Edi Ramës, i arratisur në Dubai me 2.2

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka thënë se ortaku i Edi Ramës, ka vjedhur 2.2 miliardë euro. Dhe më pas është arratisur në Dubai.

Sipas Berishës, aty janë depozituar paratë për të ndërtuar Portin e Durrësit.

Deklarata e plotë:

Së fundmi, unë këtu kam dalë disa herë para jush, kam dalë disa herë për vjedhjen e 2.2 miliardë eurove nga rrjeti i Amant Josifit.

2.2 miliardë nga ortaku i Edi Ramës. Me dokumente. Edi Rama ka qenë ortak me Amant Josifin.

Amant Josifi, i mbuluar politikisht nga Edi Rama dhe Olta Xhaçka, se ka qenë këshilltar i saj.

Në të gjithë mafiozitetet e tij, Amanti ka pasur notere Natasha Xhaçkën, mamanë e ministres.

Truri i kësaj vjedhje të madhe është Olsi Rama, bashkëshorti i Olta Xhaçkës dhe jo më pak, Pranvera Strakosha.

Natasha dhe Pranvera, që ta dini ju, kanë qenë në ndjekje penale për adaptime, mafie e adaptimit të fëmijëve. Por strumbullar është qeveria në këtë aferë.

Është e katërta herë që e denoncoj unë këtë. Ku është Amanti tani, thoni ju?

E njoftuan dhe ia mbathi. Disa burime më thonë se ka shkuar në Dubai.

Se atje ua paraqit ai të gjithë Bitcoin-ët e vjedhur. Se i kanë vjedhur në në mënyrë skandaloze. Vendose në këtë aplikacion, dhe pa i thënë asgjë pronarit, e fusnin në kuletën e tyre dixhitale. I kthenin në euro e dollarë, për të ndërtuar Dubain e Ramës, apo të tjera kulla.

Kurse një pjesë të tyre, se ato ishin 2.2 miliardë, i depozitonin në Dubai.

Dubain e kanë parajsën. Por edhe atje, fatmirësisht, FBI ka bërë operacione jashtëzakonisht sensitive. Uroj dhe shpresoj që t’i shkojnë deri në fund.

Të kuptojnë shqiptarët atëherë se gjithçka në këtë qeveri është mafioze, mafioze dhe vetëm mafioze./CNA.al

Lajmet e fundit nga