LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja në Bulqizë/ Lihet në burg 30-vjeçari

16 Gusht 2023, 16:51, Aktualitet CNA

Vrasja në Bulqizë/ Lihet në burg 30-vjeçari

Gjykata e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm në Dibër ka lënë në burg D.D i akuzuar për vrasjen e 26 vjeçarit D.M nga fshati Homesh i Njësisë Administrative Shupenzë në Bashkinë e Bulqizës.

Gjyqtari i çështjes, pranoi kërkesën e organit të akuzës duke caktuar e masën e sigurimit personal me karakter shtrëngues “Arrest në burg” të parashikuar nga neni 238 i Kodit të Procedurës Penale për të akuzuarin.

Si ndodhi ngjarja:

Në orët e vona të mbrëmjes, së 15 Gushtit në Shupenzë, shtetasi D.D., 30 vjeç, banues në fshatin Homesh, për motive të dobëta është konfliktuar me shetasin D.M., 26 vjeç, banues në Homesh.

Gjatë konfliktit 30-vjeçari e ka goditur me kaçavidë 26-vjeçarin, i cili si pasojë e plagëve ka humbur jetën në spital.

Shërbimet e Policisë falë reagimit në kohë, lokalizuan, kapën dhe arrestuan autorin e ngjarjes, shtetasin D.D.

Vijojnë hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./ CNA

Lajmet e fundit nga