LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazh/ Si e vlerësoni situatën ekonomike në vend? 

12 Shkurt 2024, 21:15, Ekonomi CNA

Sondazh/ Si e vlerësoni situatën ekonomike në vend? 

CNA ka hapur një sondazh ku kërkon të dijë qëndrimin e qytetarëve në lidhje me qytetarëve në lidhje me situatën ekonomike në vend.

Pyetja e shtruar është: Si e vlerësoni situatën ekonomike në vend? 

CNA ka ofruar 4 opsione: Shumë mirë, Mirë, Keq, Shumë keq.

CNA fton qytetarët të shprehin qëndrimin e tyre në sondazhin e mëposhtëm.

Poll

Sipas një raportimi të fundit të Ministrisë së Financës, inflacioni dhe ekonomia e Shqipërisë po rriten me ritme më të përshpejtuara se dekada që lamë pas, por të ardhurat buxhetore në krahasim me Prodhimin e Brendshëm Bruto do të shënojnë rënie.

Nga ana tjetër, Eurostat deklaroi se familjet shqiptare janë aq të varfra sa detyrohen që pjesën më të madhe të të ardhurave të tyre t’i çojnë për t’u ushqyer.

Megjithatë, qeveria ka bërë rritje të pagave, ndërsa ka deklaruar se rritja do të vijojë derisa paga mesatare të shkojë 900 mijë lekë./ CNA

Lajmet e fundit nga