LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali “Gjici”/ Alma K. thirret sërish në SPAK

28 Korrik 2023, 10:09, Aktualitet CNA

Skandali “Gjici”/ Alma K. thirret sërish në SPAK

Alma K. , vajza e cila u shfaq në videoskandalin me ish-kryetarin e Bashkisë Kukës, Safet Gjicin, duke kryer marrëdhënie seksuale në zyrën e tij, është thirrur nga SPAK-u për t’u marrë sërish në pyetje.

Ndaj 40-vjeçares është dhënë masa e sigurisë “arrest shtëpie” më 24 qershor 2023 pasi akuzohet për korrupsion aktiv.

Gjithashtu më 24 qershor 2023 u vu në prangat e policisë dhe ish-kryebashkiaku Gjici nën akuzën për korrupsion pasiv.

Sipas mediave ky i fundit ridëshmoi ditën e djeshme me urdhër të Prokurorisë së Posaçme./CNA.al

Lajmet e fundit nga