LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama zbulon ecurinë e punimeve në tunelin e Llogarasë/ “Është hapur 100% njëri prej tyre“

25 Mars 2023, 08:50, Aktualitet CNA

Rama zbulon ecurinë e punimeve në tunelin e Llogarasë/

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga tuneli i Llogarasë, ku ka treguar dhe ecurinë e punimeve.

Përmes postimit në rrjetet sociale, Rama zbulon se tubi parë është hapur 100% ndërsa vazhdon puna për hapjen e tubit të dytë i cili deri më tani ka aaritur 4,670 metra.

Në total janë hapur 9 tunele nga 11 që janë gjithsej.

“Mirëmëngjes dhe nga Tuneli i Llogarasë, ku pas hapjes 100% të tubit të parë në tunelin me gjatësi prej 6 km vazhdojnë punimet për hapjen e tubit të dytë i cili deri tani ka arritur në 4.670 metra, dhe ku në total janë hapur 9 tunele lidhëse nga 11 gjithsej, ju uroj një fundjavë të mbarë”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga