LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratori i Fierit/ GJKKO kalon për gjykim çështjen

24 Mars 2023, 14:42, Aktualitet CNA
Inceneratori i Fierit/ GJKKO kalon për gjykim çështjen
Foto ilustruese

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar edhe Korrupsionit ka vendosur ditën e sotme kalim për gjykim të dosjes së inceneratorit të Fierit.

Për ish-deputetin socialist, Alqi Bllako, është kërkuar ndryshim akuze pasi nuk e konsideron zyrtar të lartë.

Ndërkohë që ka rrëzuar akuzën për korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike dhe shpërdorim detyre për Arben Dervishajn./ CNA.al

Lajmet e fundit nga