LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një mesazh i hapur për shpifësit dhe për gjobaxhinjtë e “Caro Bolinos”

24 Mars 2023, 12:13, Aktualitet CNA
Një mesazh i hapur për shpifësit dhe për gjobaxhinjtë e
Foto ilustruese

Pas publikimit të audiopërgjimeve të njëpasnjëshme që implikojnë gazetarin Adriatik Doçi, gazetari i portalit "Publiktv.live", Naim Noka, i ka përcjellë një mesazh Carlo Bollinos.

Noka sqaron se, pas publikimit të audiopërgjimeve ka marrë shumë kërcënime me "sms" nga gazetari Adriatik Doçi, si dhe ky i fundit ka futur miq për të ndërhyrë tek ai.

Mesazhi i Naim Nokës

Ciao Caro Carlo! "Publik.live" është e hapur dhe të boton shkrimin tënd dhe të përshendet me një audio tjetër të ‘Patllake gjobëmedias’, i cili dje shkaktoi dramë në jetët e dy qytetarëve, nënave dhe motrave të dikujt, të cilat qëlluan fajtore sepse mbajnë mbiemër të njëjtë me mua. ‘Patllakja i bëri prostituta’ ndërsa ti Caro Carlo diskuton akoma për ‘patllaken’ e "Report TV", "Shqiptarja" dhe patllakja. Ma dai Caro Calooooo…

Karlo po të jap një përgjigje të thjeshtë meqë ke shkruar një mesazh që bën rolin e budallait dhe naivit. Nuk do të konsumoj aspak kohë me matrapazët dhe ‘patllakemediat’ e tua. Në gazetari ka një rregull fakti ose qëndron ose jo. Vetëm pak minuta pas publikimit të audiove të ‘patllakes Adriatik’ e kisha të pamundur të komunikoja me dhjetëra ndërhyrje dhe kërcënime në telefonin tim. Patllakja e medias që je pronar më kërcënoi me sms.

Por nuk u ndal me kaq, por vuri në lëvizje miq nga media. Pastaj pa turp e pa skrupuj, i dashur Carlo më bëri tutor të dy nënave dhe motrave duke trazuar keq jetën e tyre në Londër. Më bëri me shumë pasuri e prona. Pastaj kur familjarët që i përdhosi publikisht patllakja e "Reportit" tënd Adriatik shkuan në polici për kallëzim, turpi i gazetarisë e hoqi dhe kërkoi falje, por gjëmën e bëri. Këtu më duhet ta mbyll Caro Calo me këtë audion poshtë:

Një mesazh i hapur për shpifësit dhe për gjobaxhinjtë e

Jetoje jetën Caro Carlo se naltmadhëria ta ka bërë të bukur, bëj çfarë ta ketë kokrra e qejfit, por kur ka të vërteta dhe fakte mos bëj rolin e idiotit. Ciao Caro Carlo! 

Lajmet e fundit nga