LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “braktis” fushatën elektorale

26 Prill 2023, 09:57, Aktualitet CNA
Rama “braktis” fushatën elektorale
Kryeministri Edi Rama

Pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialite në selinë rozë, kryeministri Edi Rama do të udhëtojë mesditën e sotme drejt Britanisë së Madhe. 

CNA mëson se kryeministri do të kryejë një vizitë njëditore në Londër.

Qeveria po përgatit marrëveshje me ekipin Manchester City për akademi futbolli në qytetin e Durrësit.

Delegacioni shqiptar do të zhvillojë takime në Manchester dhe bisedimet do të realizohen me klubin e famshëm të Manchesterit!

Ky udhëtim i kreut të qeverisë vjen në një kohë kur jemi më pak se tre javë larg zgjedhjeve të 14 Majit.

Kështu ai do të braktisë fushatën duke mos qenë pjesë e takimeve elektorale, të paktën për 24 orë./ CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga