LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Paç fat Giorgia Meloni”/ Rama uron homologen e tij në Itali

22 Tetor 2022, 14:27, Aktualitet CNA
“Paç fat Giorgia Meloni”/ Rama uron homologen e tij në
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama, ka uruar homologen e tij në Itali, Giorgia Meloni.

Teksa i uron fat në detyrën e re, Rama shkruan se Italia dhe Shqipëria kanë një miqësi të lashtë dhe vëllazërore.

“Urime gruas së parë të thirrur nga populli për të qeverisur Italinë, një vend të cilit Shqipëria i detyrohet shumë dhe me të cilin lidh një miqësi të lashtë dhe vëllazërore, e cila ka frymëzuar gjithmonë marrëdhëniet mes qeverive tona. Paç fat Giorgia Meloni”, shkruan Rama në "Twitter"./ CNA.al

Lajmet e fundit nga