LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mirel Mërtiri, aktori i dobët i një afere korruptive

18 Dhjetor 2023, 21:26, Aktualitet CNA

Mirel Mërtiri, aktori i dobët i një afere korruptive

Mireli si një analfabet. Njeriu që konsiderohet nga SPAK-u si truri i inceneratorëve është duke folur "live" te Çim Peka.

Sot ai ka marrë qokën e tij duke dalë në media, por i përgatitur mirë nga avokatët dhe duke lexuar gjithë kohës letrat dhe duke mos iu përgjigjur asnjë pyetjeje të vërtetë.

Mirel Mërtiri ka pranuar vetëm faktin se është pronari i përkohshëm i impianitit të Elbasanit, kanë punuar kompani italiane e të tjera si këto, por ende nuk ka thënë paratë, për Lefter Kokën, Alqi Bllakon, skemat e korrupsionit që fillojnë në Elbasan, vijojnë në Fier dhe përfundojnë në Tiranë.

Janë marrë qindra miliona euro dhe nuk ka incenerator. Për më tepër në emision Mirel Mërtiri duket si një analfabet funksional, pasi lexon çdo gjë dhe nuk di të thotë asgjë tjetër.

Përpiqet të jetë brenda teknaliteteve juridike, por në fakt Mirel Mërtiri ka shkuar me një skemë të qartë, atë që të përfitojë nesër një gjyq në Austri për t'i shpëtuar ekstradimit.

Në fakt kjo është qoka që po i bëhet Mirel Mërtirit, i cili duhet të ishte përballë gazetarëve dhe jo politikanëve si Belind Këlliçi apo gazetarit Enton Abilekaj, i cili në fakt është miku dhe njeriu që e ka takuar disa herë Mirel Mërtirin.

Mirel Mërtiri duhet të ishte në SPAK për të treguar të vërtetën e inceneratorëve dhe jo për të folur si një analfabet në ekran.

Mirel Mërtiri konfirmoi sot publikisht për gjithë shqiptarët se është aktor i dobët i një afere të madhe korruptive./ CNA

Lajmet e fundit nga