Mbyllet protesta për Jonadën e vrarë/ Ja kur do të mbahet tubimi i radhës

4 Gusht 2022, 20:49, Aktualitet CNA
Mbyllet protesta për Jonadën e vrarë/ Ja kur do të mbahet
Foto nga vendngjarja

Është mbyllur protesta për Jonadën e vrarë, nga një efektiv policie, teksa lahej në bregdetin e Himarës bashkë me prindërit e saj.

Qindra qytetarë kanë mashuar në shesh që prej orës 19:00, duke kërkuar dorëheqjen e personave përgjegjës, kryeministri Rama, ministres Kumbaro dhe Çuçi.

Ata i kanë dhënë ultimatum kryeministrit Rama që të shkarkojë brenda 72 orëve personat përgjegjës.

Ndërsa kanë paralajmëruar se tubimi i radhës, në rast të mos marrjes në konsideratë të kërkesës së tyre, do te mbahet ditën e henë në orën 19:00./CNA.al

Lajmet e fundit nga