LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Qindra qytetarë kërkojnë drejtësi për vogëlushen e vrarë në Himarë

4 Gusht 2022, 20:00, Aktualitet CNA
Foto/ Qindra qytetarë kërkojnë drejtësi për
Foto ilustruese

Qindra qytetarë kanë dalë në protestën e thirrur pasditen e sotme nga shoqëria civile për ngjarjen e cila ka tronditur vendin ku një 7-vjeçare humbi jetën në Himarë.

Pjesëmarrja në protestë ka qenë e lartë, ndërsa qytetarë të shumtë kanë marrë edhe fjalën dhe kanë shprehur indinjatën në lidhje me tragjedinë e ndodhur.

"Shteti të vret", "Vampirë, jepni dorëheqjen" kanë qenë disa nga thirrjet e qytetarëve që kërkojnë dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, Ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro, si dhe të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Gledis Nano./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga