Protesta për vrasjen e Jonadës/ I jepet ultimatum Ramës: Ke 72 orë të shkarkosh përgjegjësit

4 Gusht 2022, 20:47, Aktualitet CNA

Protesta për vrasjen e Jonadës/ I jepet ultimatum Ramës: Ke 72
Protesta e qytetarëve është mbyllur me një ultimatum. Ata i kanë dhënë kohë kryeministrit Rama që deri ditën e hënë të ketë marrë një vendim për shkarkimin e Ministrit Çuçi dhe Ministres Kumbaro.  

 “Të dashur qytetarë kemi një ultimatum për Kryeministrin nëse deri të hënën nuk shkarkon përgjegjësit e vrasjes së Jonadës, Çuçin, Kumbaron drejtorin e policisë do të vijojmë me protesta të pandalshme. Vrasja e Jonadës nuk mbyllet këtu, do të kërkojmë drejtësinë deri në fund”, tha e afërmja e familjes së vajzës që humbi jetën në Himarë./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga