LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lala hedh “hije dyshimi” për dhunimin e 22-vjeçares keniane/ Dëshmia kontradiktore e shoferit që punonte me të

20 Shkurt 2023, 22:36, Aktualitet CNA

Lala hedh “hije dyshimi” për dhunimin e 22-vjeçares

Gazetarja Klodiana Lala është shprehur se dëshmia e shoferit me të cilin Joy Ayoko kishte punuar në kazino është kontradiktore pasi ai ka deklaruar se vajza ishte konsumuese alkooli dhe lëndësh narkotike.

Ajo shtoi se fakte tregojnë që të dy ata katër ditë para ngjarjes kanë qenë së bashku në Durrës, ku kanë pasur edhe një debat mes tyre.

Lala zbuloi se nëna e Joyit i ka vënë në dispozicion edhe një video ku shihen duke u konfliktuar fizikisht 22-vjeçarja me një tjetër vajzë.

 “Në këtë rast denoncimi që kam bërë dhe vijoj ta bëj, është për të vënë para përgjegjësisë institucionet… Pjesë e dytë e dëshmisë se shoferit nuk rezulton të jetë e bazuar në fakte, ka pasur kontakte, katër ditë para ngjarjes të dy bashkë kanë qenë në Durrës, dhe ky është fakt i dokumentuar. Ai ka tentuar ta trajtojë vajzën sikur kishte problematika me drogën dhe alkoolin, gjë që nuk rezulton. Vajza ka pasur një konflikt të fortë, ai i ka marrë telefonin dhe i ka fshirë të gjitha kontaktet. Mendoj se ka qenë për arsye personale. Fakti që ishte larguar nga puna sepse ishte kthyer në shqetësim…

Unë e kam nxjerrë dëshminë e tij për të kuptuar nëse shkon apo jo me dëshmitë e tjera, sepse nuk duhet ta shikosh të ndarë nga dëshmitë e tjera. Rodi B, është pyetur si person që ka luajtur rolin e përkthyesit, por pas emisionit tim, nëna e tij ka shkuar në Prokurori për të mësuar sesi është ngjarja. Tani nuk e di se ku ndodhet djali. Kamerat e sigurisë kanë dhënë një rezultat të pjesshëm, njëri prej personave lëviz me një biçikletë, dhe janë duke u krahasuar me personat që dyshohen.

Nga ana tjetër nëna e saj më ka vënë në dispozicion një video që mes saj dhe një vajze me kombësi të huaj, ka pasur një përplasje fizike. Një konflikt me një shtetase që punonte po në të njëjtën kazino”, tha Lala./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga