LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Marrëdhëniet diplomatike Shqipëri-Japoni/ Rama, vizitë 5-ditore në Tokyo

20 Shkurt 2023, 15:03, Aktualitet CNA
Marrëdhëniet diplomatike Shqipëri-Japoni/ Rama, vizitë
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë 5-ditore në Tokyo.

Vizita e kryeministrit do të mbahet në kuadër të 42-vjetorit të vendosjes zyrtare të Marrëdhënieve Diplomatike mes dy vendeve Shqipëri-Japoni.

Rama do të zhvillojë disa takime në kuadër të forcimit dhe thellimit të bashkëpunimeve mes dy shteteve.

Gjithashtu do të zhvillojë një takim bilateral me Kryeministrin e Japonisë Fumio Kishida, si dhe do të marrë pjesë së bashku me delegacionin që e shoqëron, në darkën e shtruar prej tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga