LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuna barbare i mori jetën punonjëses së kazinosë/ Protestë përpara Prokurorisë së Tiranës

20 Shkurt 2023, 17:39, Aktualitet CNA

Dhuna barbare i mori jetën punonjëses së kazinosë/

Një protestë është zhvilluar pasditën e sotme për vdekjen e 22-vjeçares keniane Joy Aoko.

Protesta po mbvahet përpara ambienteve të Prokurorisë së Tiranës ku qytetarët kërkojnë drejtësi për kenianen.

Ajo ka nisur në orën 17:00 ndërkohë që protestuesit kanë hedhur në muret e Prokurorisë bojë të kuqe.

22-vjeçarja u dhunua barbarisht u gjet pa ndjenja më 14 gusht të vitit të kaluar.

Ngjarja u mbajt e fshehtë fillimisht dhe më pas u publikua në media. 

Punjonjësja e kazinosë ka qëndruar në koma prej 5 muajsh dhe pak ditë më parë ajo ndërroi jetë në një spital në Kenia./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga