LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Doli në dosjen e McGonigal/ Artan Hoxha: Agron Neza shërbente si burim informacioni për FBI

26 Janar 2023, 22:03, Aktualitet CNA
Doli në dosjen e McGonigal/ Artan Hoxha: Agron Neza shërbente si burim
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha tha mbrëmjen e sotme se Agron Neza ka shërbyer si burim informacioni për  FBI-në, për disa çështje të rëndësishme.

Këtë deklaratë ai e bëri në emisionin “Opinion” teksa u pyet për dosjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal, në të cilën dilte edhe emri i Nezës.

“Vitin e parë apo dy vitet e para vërtetë dhe unë kam menduar, sepse prezantimi ky ishte. Ky është një punonjës që ka punuar me FBI. Në fakt ai ka shërbyer si burim informacioni në disa çështje për FBI.

Ka dhënë informacion në lidhje me çështjet që i interesonin FBI-së, çështjet e rëndësishme. Edhe në këtë rast një nga episodet është pikërisht, ai ka çuar informacion në FBI”, u shpreh ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga