LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ditëlindja e Partisë Socialiste/ Mesazhi i Ramës

12 Qershor 2023, 08:29, Aktualitet CNA

Ditëlindja e Partisë Socialiste/ Mesazhi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh për të gjithë socialistët në ditëlindjen e PS-së.

Ai e cilëson si partinë e vetme politike, e cila në asnjë rast nuk ka lëvizur nga drejtimi i interesit kombëtar.

Gjithashtu thekson se është partia e vetme që votohet më shumë nga gratë se nga burrat.

Në fund i ka uruar çdo anëtari e anëtareje të PS-së ditëlindjen e PS-së.

“MIRËMËNGJES dhe me flamurin e forcës së vetme politike shqiptare, që në asnjë rast apo çast qysh prej krijimit të saj, nuk ka lëvizur nga drejtimi i interesit kombëtar, duke qenë njëkohësisht e vetmja forcë politike shqiptare e cila votohet më shumë nga gratë se sa nga burrat, i uroj çdo anëtari e anëtareje të familjes sonë të madhe, gëzuar ditëlindjen e Partisë Socialiste, si edhe të gjithëve ju një ditë sa më të mbarë”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga