LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha ia “përplas në fytyrë” Ibrahimajt/ “Keni ndaluar hetimin tatimor kundër Klodian Zotos”

20 Korrik 2023, 11:54, Aktualitet CNA

Berisha ia “përplas në fytyrë” Ibrahimajt/

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së ministres Ibrahimaj se qeveria nuk u paguan para inceneratorëve që nuk ekzistojnë duke ia faturuar këtë Bashkisë së Tiranës.

Berisha ka deklaruar se qeveria ka firmosur marrëveshje, ndërsa theksoi se 64 milionë nga paratë e buxhetit të shtetit, janë përdorur për të mbushur xhepat e kryeministrit Edi Rama dhe bashkëpunëtorëve të tij.

Ish-kryeministri iu drejtua duke thënë se ka ndaluar hetimin tatimor kundër Klodian Zotos para zgjedhjeve.

Gjithashtu e ka akuzuar se është anëtare e organizatës kriminale të inceneratorëve.

 

Lajmet e fundit nga