LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashkia e Pogradecit çel sezonin veror/ Aktivitet me qindra të ftuar

18 Qershor 2022, 22:36, Aktualitet CNA
Bashkia e Pogradecit çel sezonin veror/ Aktivitet me qindra të ftuar
Pamje nga Pogradeci

Bashkia e Pogradecit ka çelur sot sezonin veror me një aktivitet festiv, ku kanë marrë pjesë qindra persona, banorë të zonës dhe turistë.

Bashkia e Pogradecit ka publikuar pamje nga aktivteti dhe deklaron se ky qytet tashmë është një konkurues i fortë për çdo qytet në vend dhe rajon.

“Sot Pogradeci çeli sezoni veror, një sezon i cili do të jetë i suksesshëm për të gjithë. Në një atmosferë fantastike paraqitëm vetëm një pjesë të paketës turistike që ofron Pogradeci. Qindra qytetarë, vizitorë e të ftuar treguan me pjesëmarrjen e tyre se ky qytet tashmë është një konkurues i fortë për çdo qytet në vend dhe rajon. Faleminderit të gjithë atyre që u angazhuan në këtë ditë festive, stafit organizator, bizneseve, artizanëve, sportistëve, piktorëve, restoranteve, bareve, nxënësve dhe fëmijëve, hoteleve si British, Enkelana, Milenium, të cilët ishin pjesë mbështetëse.

Një sezon plot aktivitete dhe risi na pret, ajo ç'ka duhet të bëni është të mos e humbni Pogradecin këtë vit”, thuhet në deklaratë./ B.A. – CNA.al

Bashkia e Pogradecit çel sezonin veror/ Aktivitet me qindra të ftuar

Lajmet e fundit nga