LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ahmetaj: Ortakët e inceneratorëve po mashtrojnë publikisht

18 Korrik 2023, 13:36, Aktualitet CNA

Ahmetaj: Ortakët e inceneratorëve po mashtrojnë publikisht

Pas kontrolleve të BKH-së në banesat e tij, ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka reaguar në rrjetet sociale ku thotë se ortakët e inceneratorëve po mashtrojnë publikisht.

Ahmetaj shkruan se në vend që të merren me fondet e inceneratorëve, merren me lajme të rreme dhe me transferimin e 1.8 milionë eurove imagjinarë. 

Sipas ish-zëvendëskryministrit këto janë “fake news” të prodhuara në laboratorët e ortakërisë mediatike dhe jo vetëm, të inceneratorëve.

“Sot u bë raprezalja e rradhës në familjen time, nga mosha 82 vjeç e poshtë.

Madje pleqve iu janë marrë dhe celularët, në kërkim të provave për “inceneratorët”.

Ndërsa “spin doctor”/kontakt inceneratorësh, ka qarkulluar lajmin e rremë se qenkan transferuar 1,8 milionë euro…Në vend të merren me fondet e inceneratorëve, merren me 1,8 milione euro imagjinarë.

Fake news e prodhuar në laboratorët e ortakërisë mediatike dhe jo vetëm, të inceneratorëve ….”, shkruan Ahmetaj./ CNA

Lajmet e fundit nga