LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plas “dashuria” mes Krajës dhe Çelës/ “Kemi bashkëpunim perfekt”

24 Maj 2022, 12:13, Aktualitet CNA
Plas “dashuria” mes Krajës dhe Çelës/ “Kemi

Kreu i SPAK-ut, Arben Kraja, në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit. Kemi bashkëpunim jo vetëm me Prokurorinë e Përgjithshme, por me të gjitha prokuroritë. Kemi vendosur një standard mirëkuptimi.

Ashtu si Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, edhe kreu i SPAK-ut, Arben Kraja, ka deklaruar se marrëdhëniet mes dy institucioneve janë perfekte.

?Sa i takon bashkëpunimit me Prokurorinë e Përgjithshme, është bashkëpunim perfekt. Kemi nënshkruar edhe një marrëveshje. Por, nuk është thjeshtë marrëveshja. Kemi bashkëpunim jo vetëm me Prokurorinë e Përgjithshme, por me të gjitha prokuroritë.

Kemi vendosur një standard mirëkuptimi.

Bëjmë diksutime paraprake e vendosim në bazë kompetencash për të eleminuar zvarritjet“, -tha Kraja./CNA.al

Çela bashkëpunon me Arben Krajën/ Kemi nënshkruar akt, ndërveprimi mes institucioneve pozitiv

Lajmet e fundit nga