“Me lekët e gjyshit tim bëni jetë pashallarësh”/ Shfaqet për herë të parë në rrjetet sociale, “masakrohet” mbesa e ish diktatorit Hoxha

26 Janar 2022, 14:59, Lifestyle CNA
“Me lekët e gjyshit tim bëni jetë pashallarësh”/

Valbona Hoxha, mbesa e ish diktatorit Encer Hoxha është shfaqur për herë të parë në rrjetet sociale, në një profil instagrami, i cili ofron shërbime mjekësore.

Ajo nuk është pritur mirë nga komentuesit të cilët kanë shpërthyer ndaj saj në rrjetet sociale duke I kujtuar se çfarë iu ka bërë gjyshi i saj shqiptarëve.

Ajo e ka krahasuar Enver Hoxhën me Hitlerin dhe kujton se si me paratë e shqiptarëve, ata bëjnë jetë pashallarësh.

?Sa i çuditshemeshte fati. Dje rastësisht pashe diku foton tuaj. Mu kujtu menjehere ajo Vajza qe shihja tek blloku me nje qen ne dore shume vite me pare. Ti ZONJE qenke bere dhe doktoresh ?urime?. Une dhe shume si une qe u rritem dhe qe vinim nga familje shume te degjuara Tiranase,nuk patem fatin te studionim. Per gjyshin tend dhe kelyshet e tjere komunizmit, ne nuk duhet te shkolloheshhim. Sa ironik eshte fati. Ne patem mundesi te shkolloheshim ne Emigrim me vonese, po me mire vone se kurre. Dhe gjithe kete vuajtje vetem per hire te gjyshit tend dhe klysheve te tij. Gott sei Dank qe femijet Tane nuk Kan fatin tone. Do te thuash ti cfaj kam une. ?? Jo, jo ?? nuk ke por desha te them Sa me fat ishe ti. Dhe Hitleri beri shume krime podhuajse njesoj si gjyshi jot, por njerzit distanzohen. Ka shume femij ne gjermani qe jane distanzuar nga familjet e Tyre nasiste. Kurse juve kurre po kurre nuk kerkuat falje. Me leket e gjyshit Tim qe i dha me valixhe me florinj qe i fitoi me djerse e tij se ishte i shkolluar , jetuat juve dhe jetoni sot si pashallare. Kaq kish shkurt dhe schmerzlos. Schönen Abend noch Fr Doktor.?

?Normal këta njerëz të kësaj fare komuniste duhet te kishin per jetuar atë qe per jetuan ato familje qe u masakruan nga gjyshi i saj. Pastaj do ta kuptonin çfare ishte ajo kohe barbare. Ne gjermani historia e Hitlerit mesohet me te madhe qe njerzit mos të harroj  kurrë ç?ka bere ai. Se Kur harrohen gjërat perseritet prapë? , shkruan komentuesja./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga