“U qëllua 25 centimetra larg meje, në dritaren e shtëpisë”/ Deputetja rrëfen tmerrin në natën e ndërrimit të viteve

2 Janar 2022, 08:23, Kosova & Bota CNA
“U qëllua 25 centimetra larg meje, në dritaren e

Në Kosovë, ardhja e Vitit të Ri 2022, është pritur edhe me breshëri armësh, duke rrezikuar kështu jetën e banorëve.

Një plumb ka rrezikuar jetën e deputetes së Kosovës, Vasfije Krasniqi dhe të afërmëve të saj.

Ka qenë vetë Krasniqi që e ka rëfyer tmerrin në rrjetet sociale.

Krasniqi shkruan se plumbi qorr ka depërtuar përmes dritares dhe është qëlluar vetëm 25 centimetra larg saj. Krahas postimit deputetja ka vendosur edhe foton ku duket xhami me shenjën e plumbit qorr.

?Njerëz, nuk është kurrë e sigurt të gjuash një plumb qorr. Kjo ishte vetëm 10 inç (25 centimetra) larg nga vendi ku isha ulur mbrëmë në ora 12:21. Mendoni për njerëzit që mund t?i lëndoni jashtëzakonisht shumë, nëse veç nuk i vrisni duke e bërë këtë?, ka shkruar Krasniqi./CNA.al

Lajmet e fundit nga