Notarët rusë sfidojnë temperaturat e ulëta/ Zhyten në ujërat e ftohta të Liqenit Baikal

1 Janar 2022, 14:56, Kosova & Bota CNA
Notarët rusë sfidojnë temperaturat e ulëta/ Zhyten në

Temperaturat e ulëta nuk kanë penguar notarët rusë, të bëjnë zhytjen tradicionale për Vit të Ri, në ujërat e Liqenit Baikal.

Disa notarë të veshur me rroba banjo, nuk kanë nguruar të vrapojnë nëpër borë dhe të zhyten brenda në Liqen, duke sfiduar kështu temperaturat e ulëta.

Ndryshe nga vitet e tjera këtë vit nën ujë ishte më ngrohtë, temperaturat ishte rreth 2.5 gradë Celsius, ndërsa jashtë ujit ishte minus 15 gradë Celsius.

“Është e mrekullueshme,” tha njëra prej notareve, Olga Sundareva. ?Kam ëndërruar të jem këtu për një kohë të gjatë dhe më në fund gjeta këtë klub?, vijoi më tej Sundareva. /A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga