Mori peng ish të dashurën e kërcënoi të hidhte banesën në erë/ Vihet në pranga i riu

1 Janar 2022, 19:41, Kosova & Bota CNA
Mori peng ish të dashurën e kërcënoi të hidhte

Është vënë në pranga autori i pengmarrjes në Athinë.

Bëhet fjalë për një burrë i cili kishte rrëmbyer ish-partneren e tij nga shtëpia e saj në Galatsi dhe e kishte çuar në banesën e tij në Athinë.

Për disa orë me radhë ai kërcënoi se do të hidhte në erë ndërtesën duke përdorur një bombul gazi.

Policia arriti që ta neutralizonte pengmarrësin, ndërkohë raportohet se e reja është në gjendje të mirë shëndetësore.

Sipas dëshmisë së motrës së viktimës, dyshja patën një zënkë serioze dhe më pas ai e dhunoi dhe e kërcënoi me thikë./CNA.al

Lajmet e fundit nga