LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga afera e inceneratorëve tek publikimi i të dhënave private/ Rama nis fushatën mes skandalesh

24 Dhjetor 2021, 12:14, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama jo-zyrtarisht ka nisur fushatën elektorave për zgjedhjet vendore të viti 2022.

Rama po tenton të jetë më afër qytetarëve, kur ditët e fundit, në skenë ka dalë skandali i publikimit të të dhënave private, i cili dyshohet se është hedhur qëllimisht për të lënë në hije arrestimet me aferën korruptive të inceneratorëve apo situatën politike në vend.

Sot, pas mbledhjes së Qeverisë, Rama ka përmendur disa nga çështjet që do të jenë, në pyetësorin drejtuar qytetarëve.

Përveç Ballkanit të hapur dhe legalizimit të kanabisit, Rama do t?i pyesë qytetarët dhe se si ti ndihmojnë nënat me tre fëmijë apo të punësuarit në të ëzezë.

 ?Një problem tjetër i madh është problemi të punësuar që janë viktima të metodave të pagave fiktive, a duhet ne të angazhohemi për tu dhënë mbrojtje të veçantë  dëmshpërblim atyre që denoncojmë por janë subjekt i largimit nga puna për hakmarrje do të thotë që ne tu japim  dhe mbrojtje financiare apo kjo është një barrë më shumë në shtëpinë e përbashkët?./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga