LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luan Daci sulmon komisionerët e Vettingut/ Pas shkarkimit  “kërcënon” me Strasburgun

9 Dhjetor 2021, 09:23, Vetingu CNA

Pas shkarkimit nga KPA, ka ardhur reagimi i gjyqtarit Luan Daci.

Në një prononcim për gazetaren Klodiana Lala, Daci ka lëshuar akuza ndaj KPA-së, me pretendimin se kanë shkelur dy Kushtetuta për vendimin e dhënë.

?Sot, KPA shkeli të dy Kushtetutat. Shkeli kushtetutat dhe shkoi në ligjin magjistratë. Kushtetuta jonë është aneks. Ju jeni të interesuar për prishjen e vendimit të Strasburgut e Luan Daci do i fitojë të gjitha të drejtat. Do i drejtohem Strasburgut.

Do të bëj gjithçka që të kthejmë në Shqipëri shtetin ligjor. Sot e theksoj, janë shkelur dy kushtetuta. Është shumë e rëndë, që ta shkelë një dhomë gjykimi i një nivelit të lartë. E drejta vonon, por nuk harron? , është shprehur Daci, pa u ndalur në detaje se cilat nene janë shkelur./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga