LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I akuzuar për falsifikim/ KPA i bën dalje Luan Dacit

9 Dhjetor 2021, 09:03, Vetingu CNA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin Luan Daci.

“Natyra dhe rrethanat e kryerjes së shkeljes disiplinore klasifikohet ndër më të rënda dhe e bën të papërshtatshëm për kryerjen e detyrës së gjyqtarit të këtijinstitucioni. Ndaj Kolegji vendosi shkarkimin nga detyra”, thuhet në vendimin e KPA.

Daci është shpallur fajtor për akuzën e ?falsifikimit të dokumenteve? nga Shkalla e Parë dhe Apeli i Gjykatës së Posaçme, vendim që u la i pandryshuar edhe nga Gjykata e Lartë. Procedimi ndaj Dacit nisi pas kërkesës së ONM-së për shkarkimin e tij nga detyra./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga