LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

FORMACIONET ZYRTARE/ PSG e City për argëtim, publikohen rreshtimet e Championsit

7 Dhjetor 2021, 17:41, Sport CNA
FORMACIONET ZYRTARE/ PSG e City për argëtim, publikohen rreshtimet e

Në orën 18.45 luhen 2 ndeshje të raundit të gjashtë të grupeve të Champions League. PSG do përballet me Clubbe Brugge, teksa tekniku i francezëve, Pochetino, nuk ka kursyer yjet. PSG ka siguruar kualifikimin dhe luan thjeshtë për prestigj.

Vendi i parë në grup është i Manchester Cityt. Anglezët edhe pse do luajnë thjeshtë për statistikë, në 11-shen titullare ndaj Leipzig, ka emra të mëdhenj. Në darkë do luhen edhe sfida të tjera, tejet të rëndësishme për Champions League.

Formacioni i Leipzigut: Gulacsi; Simakan, Gvardiol, Klostermann; Mukiele, Kampl, Nkunku, Angelino; Forsberg; Andre Silva, Nkunku.

Formacioni i Manchester Cityt: Steffen, Walker, Stones, Ake, Zinchenko, Fernandinho (C), Gundogan, De Bruyne, Mahrez, Foden, Grealish.

Formacioni i Paris Saint-Germainit: Donnarumma; Hakimi, Diallo, Marquinhos, Nuno Mendes; Verratti, Gueye, Wijnaldum; Di Maria, Mbappe, Messi.

Formacioni i Club Brugge: Mignolet; Nsoki, Sandra, Hendry, Mata; Vanaken, Balanta, Rits, Ricca; Lang, De Ketelaere.

Lajmet e fundit nga