LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në Kosovë/ Sulmohet me kallashnikov autobusi me nxënës, dyshimet e para

26 Nëntor 2021, 19:22, Kosova & Bota CNA
E rëndë në Kosovë/ Sulmohet me kallashnikov autobusi me

Në fshatin Gllogjan të Deçanit  në Kosovë, dyshohet se ndaj një autobusi me nxënës është qëlluar me armë zjarri.

Sipas medias vendase Express,  i vdekur ka mbetur shoferi i autobusit dhe një nxënëse si dhe janë plagosur dy persona.

 ?Dyshohet se ka te shtena me arme zjarri ne drejtim te nje autobusi me nxenes, prokurorja kujdestare eshte nisur ne drejtim te vendit te ngjarjes?, tha për Express Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi./CNA.al

Lajmet e fundit nga