LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqiptari që shpëtoi nga tragjedia rrëfen tmerrin/ Kurrë nuk do t’i harroj thirrjet e nënave për fëmijët e tyre

25 Nëntor 2021, 11:46, Kosova & Bota CNA
Shqiptari që shpëtoi nga tragjedia rrëfen tmerrin/ Kurrë nuk

Lulzim Sulejmani nga Presheva i cili ishte në autobusin e vdekjes me të fejuarën e tij Medina Lutfi (25) nga Kumanova tregon se çfarë ndodhi brenda.

? Të gjithë flinin, por mua s?më merrte gjumi. Shoferi ndaloi, mbushi rezervuarin dhe vazhdoi. Në një moment goma shpërtheu, autobusi u përplas befas në skaj dhe nga pjesa e përparme e autobusit filloi të dilte tym i zi dhe shpërtheu zjarri. Kam kapur shpejt çekiçin që është gjithmonë në autobus dhe theva xhamin e pasmë. Arritëm të dilnim disa?, thotë Lulzimi.

Ai shton se nuk do t?i harrojë kurrë fotot e nënave që bërtisnin duke lutur që t?i shpëtojnë fëmijët e tyre.-raporton INA.

?Tymi ishte aq i dendur sa që sapo u mbërrinte njerëzve u binte të fikët. E frikshme. Të gjithë këta njerëz i takuam në atë mini-ekskursion, u shoqëruam gjatë atyre katër ditëve në Stamboll. Dhe tani, për pjesën tjetër të jetës sime, nuk do të mund të harroj fotot e nënave që bërtisnin dhe luteshin që t?i shpëtonin fëmijët e tyre dhe kështu të gjithë u dogjën dhe zhduken në zjarr dhe tym?, rrëfen me lot, 26 vjeçari i mbijetuar.

Lajmet e fundit nga