LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Propozonte marrëdhëniet seksuale me të si kurë për kancerin/ Nën hetim gjinekologu që abuzonte me pacientët

25 Nëntor 2021, 15:32, Kosova & Bota CNA
Propozonte marrëdhëniet seksuale me të si kurë për

Giovanni Miniello një gjinekolog nga Bari, Itali, është vënë nën hetim sepse është akuzuar se propozonte si kurë ndaj kancerit, kryerjen e marrëdhënieve më të.

Ka qenë një e re, paciente e mjekut e cila e ka akuzuar publikisht. Më tëj kanë ardhur edhe denoncime të tjera të cilat shpreheshin se gjinekologu u propozonte pacientëve, si kurë për virusin ?papilloma? dhe si parandalim të kancerit, marrëdhëniet seksuale, me të.

Edhe pas akuzave mjeku është kundër përgjigjur duke u shprehur se e mbron këtë ?terapi? pasi ka ndihmuar shumë gra.

?Jam bërë viktimë e baltës mediatike. Kam trajtuar me sukses qindra gra për mbi 40 vjet, kam sjellë në jetë qindra fëmijë të tyre dhe kam propozuar vetëm një trajtim alternativ?, është shprehur mjeku./CNA.al

Lajmet e fundit nga