LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedia në Bullgari/ Shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

23 Nëntor 2021, 12:13, Kosova & Bota CNA
Tragjedia në Bullgari/ Shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e

Në seancën e sotme qeveritare është sjellë vendim që të shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut për tragjedinë në Bullgari.

Flamujt para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmë shtizë, transmeton TV21.

Ndërkaq, mëngjesin e sotëm një tragjedi ka kapluar Maqedoninë e Veriut. Një autobus i kompanisë ?Besa trans? nga Shkupi, me udhëtarë kryesisht shqiptarë, është rrokullisur dhe ka marrë flakë në Bullgaria, teksa ka qenë duke kthyer në vend turistë që kanë qenë për fundjavë në Stamboll të Turqisë.

Në aksident jetën e kanë humbur 46 persona dhe janë lënduar 7 të tjerë. Në mesin e viktimave janë edhe 12 fëmijë.

Lajmet e fundit nga