LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Njerëzit janë bërë shkrumb e hi”/ Ministri bullgar: Asnjëherë nuk kemi parë diçka të tillë

23 Nëntor 2021, 10:20, Kosova & Bota CNA

Ministri i Brendshëm i Bullgarisë, Bojko Rashkov në një deklaratë për mediat ka thënë se njerëzit që kanë humbur jetën në autobus janë bërë shkrumb e hi.

?Nuk keni çfarë të shihni. Asnjëherë nuk kam parë diçka të tillë. Njerëzit janë bërë shkrumb e hi. Tani duhet të identifikohen?, deklaroi Rashkov, raportojnë mediat në Maqedoni.

Një nga pistat është që aksidenti mund të ketë ndodhur pasi shoferi ka goditur gardhin mbrojtës dhe është shkaktuar flakë.

?Autobusi e ka shkatërruar gardhin mbrojtës?,  ka thënë më tej Rashkov./CNA.al

Lajmet e fundit nga