LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedia me autobuzin e turistëve në Bullgari/ Zbardhen emrat e viktimave

23 Nëntor 2021, 09:27, Kosova & Bota CNA

Mediat shqiptare në Maqedoni kanë publikuar listën e plotë me emrat e të gjithë turistëve që ndërruan jetë nga djegia e autobusit në Bullgari.

Nga 52 turistë shqiptarë që ndodheshin në autobus kanë ndërruar jetë 45 dhe 7 të tjerë kanë djegie të rënda.

Mosha e viktimave është 25-30-vjeç, tha kryeministri Zoran Zaev, ndërsa mes viktimave ka edhe fëmijë.

ALSAT ka zbardhur edhe emrat e viktimave.

Memedi Kadri-1967
Shiroki Muhsin-1989
Ljupço Zafirov ?
Luan Ahmeti ? 2017
Xhihan Ahmeti-1985
Alban Ahmeti-2017
Avni Ahmeti -1985
Ibraim Rustemi ? 1967
Fevzije Rustemi -1971
Alejna Amedi ? 2000
Halime Fejzullahu ? 1971
Hamije Haliti ? 1970
Nermije Haliti ? 1968
Sumeja Brava ? 1994
Naxhije Abdulloska ? 1950
Albina Beluli ? 1998
Gazmend Ukali ? 1994
Hatixhe Islami ? 1960
Mexhide Iseni-1958
Hamdi Iseni ? 1962
Almira Ramanovska ? 1984
Enis Ramanovski ? 1980
Rabija Sali ? 1960
Zilija Mustafovska ? 1973
Sade Mustafovski ? 1971
Belma Jahi ? 2014
Ramiz Jahi ? 2001
Fikrije Iseni ? 1982
Anisa Iseni ? 2007
Razije Jahi ? 2009
Anesa Muhaxheri ? 2004
Ergin Jahi ? 2007
Omer Jahi ? 2010
Erda Muhaxheri ? 2006
Ajla Jahi ? 2007
Senije Jahi ? 1986
Amiet Jahi ? 1976
Medina Lutfiu ? 1996
Lulzim Sulejmani ? 1995
Shefija Osmanova ? 1958
Alja Fera ? 1998
Jehona Sali ? 2000
Zulejha Jasharovska ? 2005
Elmedin Pajazitovski ? 2005
Gjula Jasharovska ? 1972
Gjulizarka Pajazitovska ? 1973
Ilmija Jasharovska ? 1999
Ebip Pajazitovski ? 1972

Lajmet e fundit nga