LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr masiv në ishullin Tinos në Greqi/ Kërkohet evakuimi i banorëve

20 Nëntor 2021, 19:24, Kosova & Bota CNA
Zjarr masiv në ishullin Tinos në Greqi/ Kërkohet evakuimi i

Një zjarr masiv ka rënë në ishullin Tinos, në Greqi.

Momentalisht flakët raportohet se po përhapen me shpejtësi, ndërsa zjarrfikësit kanë reaguar kërkuar evakuimin paraprak në Agia Varvara dhe Lychnaftia.

5 automjete zjarrfikëse kanë shkuar në zonë dhe po luftojnë për të shuar flakët.

Zjarri po përhapet me shpejtësi i ndihmuar nga era e fortë që fryn në këtë zonë. /CNA.al

Lajmet e fundit nga