LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shkeljet flagrante të Emëror Kasajt, nxjerr inatin me noterin dhe avokatin

16 Nëntor 2021, 21:43, Denoncim CNA
Shkeljet flagrante të Emëror Kasajt, nxjerr inatin me noterin dhe

Pak javë më parë transmetuam rastin e një shtetasi, i cili mbahej në burg për një rulotë, që pretendohet të jetë vjedhur në Spanjë.

Marco Sachi nuk ka as leje drejtimi dhe as emrin në kontratën e qirasë për mjetin e marrë nga Spanja. Të gjithë dokumentet figurojnë në emër të vjehrrës se tij, por prokurori akuzon dhëndrin Sachi.

Chiara Sachi, bashkëshortja e italianit denoncoi rastin dhe iu drejtua për ndihmë ligjore avokatit Arben Llangozi.

Duhej një shtëpi, që italiani të kalonte nga burgu në arrest shtëpie, ndaj u përpilua një akt noterial për shtëpi nga noteri Ermal Aliko.

Noteri Aliko kishte një të njohur, që jetonte në Athinë dhe përpiloi një kontratë përdorimi të shtëpisë së tij.

Ky akt u bë shkak, që prokurori Kasaj të regjistrojë dy procedime penale për noterin Aliko dhe avokatin Llangozi me pretendimin, që deklarata është e falsifikuar.

Mimoza Sadushi, kryetare e dhomës së noterëve, sqaron, se falsifikimi i një akti noterial, nuk ka asnjë lidhje me avokatin mbrojtës të palës pretenduese./tv klan

Lajmet e fundit nga