LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi i muajit Nëntor/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

31 Tetor 2021, 15:01, Horoskopi CNA
Horoskopi i muajit Nëntor/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar

Ngrini pritshmëritë tuaja në një nivel më të lartë, përpiquni të mos fshiheni pas  rezultateve të arritura tashmë, sepse ato mund të mos jenë të mjaftueshme në këtë fazë të jetës suaj.  Për momentin,  mund të mos keni provuar gjithçka dhe të mos keni arritur gjithçka që keni mundur,  ndaj ia vlen të vazhdoni të vendosni synime dhe t’i arrini ato sa më shpejt të jetë e mundur.

Gjendja juaj e humorit këtë jëva nuk do të jetë e mirë dhe kjo mund të ndikojë në bahskëpunimin tuaj me kolegët.

Nuk është e nevojshme të mendoni për çështjet dytësore duke u munduar të gjeni të drejtën tuaj me çdo kusht.

Duhet të punoni më shumë përsa i përket matrrëdhënieve tuaja me kolegët, pasi kohët e fundit jeni tërhequr nga gjithçka. Me gjendjen tuaj mund të keni demotivuar edhe bashkëpunëtorët. Zakonisht ju jeni ato që tërhiqni të tjerët pas vetes kështu duhet patjetër të bëni një ndryshim dhe të jeni më shumë të disponueshëm.

Ju ende nuk keni krijuar besimin dhe të fitoni respektin e kolegëve. Shtoni sa më shumë ritmin për të treguar se keni vullnetin për të bashkëpunuar me kolegët tuaj. Megjithëse nuk do të mungojë mbështetja dhe mirëkuptimi i tyre.

Do të keni komplikime të tjera, të cilat mund të krijohen papritur. Nëse nuk jeni në gjendje t’i përballoni ato, do të rrezikoni një çekuilibër. Në fakt, nuk do të mund të arrish kudo dhe të jesh prezent në disa fronte ashtu siç dëshiron, për këtë do të duhet të jesh i matur dhe të parashikosh atë që është e mundur, qoftë edhe komisione të vogla burokratike.

Ju ende e keni të vështirë të kërkoni ndihmë kur ndiheni të pafrymëzuar, të bllokuar ose kur ju mungojnë aftësitë e nevojshme. Ndoshta nuk keni përulësi dhe përkushtim për të punuar. Megjithatë, ju mund ta fitoni atë gjithmonë me kohë, punë dhe sakrifica. Gjatë këtyre ditëve, mund të keni një pasqyrë të qartë se çfarë duhet bërë dhe do t’ju duhet ta bëni nëse dëshironi të jeni më rehat.

Debati nuk është për ju, veçanërisht nëse duhet të ngrini tonin për ta bërë këtë. Në vend të kësaj, ju jeni mjaft të prerë në deklaratat tuaja dhe prisni që të gjithë ta kuptojnë në përpjekjen e parë. Këtë javë do t’ju duhet të punoni shumë për të shpjeguar , në mënyrën e duhur, mekanizma dhe dinamika të caktuara, në mënyrë që të shmangni , në rrjedhën e sipërme, që dikush të përfshihet në diskutime të pafundme dhe të kota.

Do të ishte mirë të kuptoheshit menjëherë nga njerëzit që bashkëpunojnë me ju ose që duhet të kryejnë punën tuaj , por nuk është gjithmonë kështu. Në këto ditë, mund ta gjeni veten përballë njerëzve të ashpër. Mos nxitoni në përfundime menjëherë, por përpiquni të kuptoni nëse është një moment për shkak të problemeve personale, apo nëse janë kufizime reale.

Aktivizoni imagjinatën tuaj për të përfshirë sa më shumë njerëz në projektin tuaj aktual . Zakonisht ju dëshironi të bëni gjithçka vetë, ose ashtu siç dëshironi, por kjo nuk është gjithmonë e mundur, veçanërisht kur keni ambiciet tuaja.

Pikërisht për këtë arsye duhet të keni në krah njerëz të aftë, për të plotësuar mangësitë apo mungesat tuaja të mundshme. Këta lloj njerëzish janë në radarin tuaj, por mund të jetë e ndërlikuar t’i bëni ato për vete.

I gjithë projekti juaj aktual, sigurisht që nuk mund të reduktohet në disa fjalë dhe shembuj të thjeshtë , kështu që përpiquni të shpjegoni mirë se cilat janë qëllimet tuaja. Ndoshta ju duhet t’i besoni njëri-tjetrit dhe të hapeni më shumë. Kur arrini maja të caktuara, sigurisht që nuk mund të tërhiqeni, nga frika se ata që ju rrethojnë nuk janë në nivelin e duhur. Pasi të jeni në kërcim, duhet të bëni gjithçka që është e mundur që të jeni në gjendje të kërceni me të tjerët.

Të fitosh më shumë besim te vetja dhe te vlera jote nuk është e lehtë, por egon e ke në krah. Nuk ju mungon kjo dhe ka ardhur koha ta nxirrni në pah, për ta bërë atë të kuptojë rëndësinë e asaj që po bëni. Kohët e fundit keni ndërmarrë hapa të vegjël, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të ndërmerrni papritur një hap shumë më të madh , veçanërisht nëse ndiheni gati për të marrë më shumë rreziqe, por keni nevojë për mbështetje.

Kjo javë do të jetë e përshtatshme për ju dhe biznesin tuaj. Mos e humbisni dëshirën dhe vullnetin pasi ju keni mundësi  për të zgjeruars sa më shumë projektet tuaja dhe nga kjo do të dilni fitues jo vetëm ju por edhe ata që bashkëpunojnë me ju./ CNA.al

Lajmet e fundit nga