LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi mujor/ Surprizat e Nëntorit për dashurinë, çfarë i pret çiftet dhe beqarët

31 Tetor 2021, 15:38, Horoskopi CNA
Horoskopi mujor/ Surprizat e Nëntorit për dashurinë,

Çiftet do të marrin rrugë të shkurtra për të mos u përballur me disa diskutime, por në një moment do t?iu duhet të përballen me to, kështu që është një kompromis i mirë dhe një strategji e mirë.

Beqarët nuk do i pranojnë kollaj lajkat e aq më pak komplimente nga persona që nuk i njohin. Kini kujdes që të mos bëheni plotësisht armiqësor, madje edhe përballë njerëzve të padëmshëm.

Mundohuni të mos kërkoni shumë nga vetja dhe të mos merrni vendime të nxituara për marrëdhëniet tuaja, për mirë apo për keq. Mund të ndodhë që të pendoheni të nesërmen. Mendoni pak më shumë, pasi nuk ka asgjë të keqe të vlerësoni mirë disa aspekte të marrëdhënies.

Keni synime serioze por vështirësi objektive, ndaj është shumë e ndërlikuar në këtë periudhë të komunikoni me dikë pa u debatuar gjithmonë për të njëjtat arsye.

Çiftet do të duhet të qëndrojnë të qetë dhe ndoshta disa momente të tjera ndarjeje të përditshme nuk do të bëjnë gjë tjetër veçse mirë. Nuk ka nevojë të rrini gjatë gjithë kohës për të treguar dashurinë që kanë ndaj partnerit.

Beqarët do vendosin të përballen me disa situate dhe do të arrijnë t?ia dalin mbanë. Pra, nëse dikush dëshiron të përballet me ta në vendin e tyre, do të ketë gjithmonë mundësinë për ta bërë këtë, por pa ia lënë fajin dikujt tjetër.

Ditë të gjata ju presin por do i kaloni me personin që doni. Prandaj do t’ju duhet të gdhendni momente të vogla lumturie dhe nëse arrini t’i bëni ato të mjaftueshme, do të jetë fantastike për të gjithë.

Të marrësh gjithmonë atë që dëshiron është një forcë e madhe për ty, ndaj gjatë javës nuk do ta kesh të vështirë të thuash një dëshirë dhe ta shohësh të përmbushur nga personi që dashuron në më pak se pak minuta.

Nëse nxitoni të merrni vendime të dyshimta, atëherë kjo do të thotë se jeni në ankth dhe se tashmë ka diçka që nuk shkon. Sigurisht që do të duhet të merret një vendim, por duhet të mendoni për këtë. Çiftet mund të kenë vështirësi të ndërgjegjësohen për vuajtjet e partnerit të tyre.

Beqarët do përjetoni një periudhë të lodhshme. Nuk do të keni dëhsirë të bëni njohje të reja. Kjo do të thotë se do të keni kohë të mjaftueshme për veten tuaj dhe do të mund të bëni gjëra të mëdha, por jo në dashuri!

Çiftet në çdo rast duhet të përpiqen të jenë më mbështetës ndaj njëri-tjetrit, të shpenzohen në gjeste dashurie, pasi kjo është ajo që karakterizon një marrëdhënie, domethënë të bëjnë diçka të këndshme për tjetrin.

Beqarët do kenë mundësi të mëdha por fatkeqësisht nuk do mund t?i shfrytëzojnë në maksimum për shkak të jetës së tyre të ngarkuar. Ndoshta do të ishte më mirë të ecni pak më ngadalë.

Ju keni më shumë se një arsye gjatë kësaj kohe për të qenë kontradiktore dhe për të fajësuar njerëzit që ju kanë zhgënjyer ashpër , por nuk ka asnjë arsye për të qenë shumë të ngurtë në sjelljen tuaj.

Çiftet mund të planifikojnë një udhëtim të vogël, ndoshta mund të shkojnë në një vend të shtrenjtë , gjëja e rëndësishme do të jetë që t’i kujtojnë njëri-tjetrit sa më shumë kohë.

Beqarët me siguri do të kenë mundësinë të shprehin vlerësimin e tyre për disa persona që kanë pasur mundësinë të vëzhgojnë së fundmi dhe për këtë arsye meritojnë një interes më të madh.

Nëse nuk jeni aspak të bindur për atë që po përballeni në këtë periudhë, atëherë do të thotë që është e drejtë të vini në dyshim gjithçka që keni menduar deri tani dhe se njerëzit domosdoshmërisht duhet ta pranojnë atë.

Çiftet sigurisht që nuk kanë asnjë arsye të besojnë se diskutimi i çështjeve të caktuara do të thotë domosdoshmërisht rrezikimi i marrëdhënies së tyre dhe, thjesht do të thotë se marrëdhënia po zhvillohet.

Beqarët që për momentin nuk kanë asnjë angazhim, do të duhet që më parë të gjejnë dikë në të cilin do të gjejnë veten.

Ju keni mundësi të ndryshme këtë javë, por mos kërkoni atë që është më e ndërlikuar për ju, por përpiquni të merrni kohën tuaj nëse nuk jeni të sigurt për njerëzit që do t’ju përfshijnë.

Çiftet mund të kenë përplasje të vogla por nuk është kjo ajo që do të përcaktojë rrjedhën e javës përkundrazi, vështirë se do ta mendojnë më kur të kenë mundësi të argëtohemi shumë.

Beqarët nuk kanë absolutisht asgjë për të bërë, kështu që ata mund të angazhohen lehtësisht në ndonjë aktivitet shoqëror në të cilin mund të gjejnë dikë që mund t?i shoqërojë.

Çiftet do të duhet të qartësojnë qëllimet e tyre dhe gjithashtu planet për javën që në fillim, përndryshe ekziston rreziku që të kenë mundësinë të qëndrojnë bashkë. Për momentin mund të mos iu interesojë për në vazhdim do të ketë dikutime pikërsiht për këtë gjë.

Beqarët mund të gjejnë shumë alternativa për rutinën e zakonshme, por do të duhet të jenë pak më të qetë me njerëzit në përgjithësi , përndryshe asgjë interesante nuk do të ndodhë.

Këtë javë do të humbni në buzëqeshjen e dikujt që në të ardhmen mund të jetë partneri juaj. Shijoni momentin dhe investohuni 100 %.

Çiftet do kenë mundësinë të diskutojnë dyshimet dhe problemet, por në fund nuk do të ketë asgjë të keqe në mënyrë që të relaksoheni dhe të shijoni dashurinë tuaj me personin e zemrës.

Beqarët do të kenë shumë takime, por pak përgjigje për pyetjet e tyre, veçanërisht kur prekin pikat më të dobëta të ndjeshmërisë së tyre. Më mirë mos e rrezikoni me askënd./ CNA.al

Lajmet e fundit nga