LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qëlloi me breshëri kallashnikovi në autostradë/ Shpallet në kërkim 21-vjeçari në Kurbin

23 Gusht 2021, 06:37, Kronika CNA
Qëlloi me breshëri kallashnikovi në autostradë/ Shpallet

Një 21-vjeçar është identifikuar dhe shpallur në kërkim nga Policia Kurbinit, pasi ka qëlluar me armë zjarri kallashnikov në ajër, nga automjeti në ecje. Ngjarja ka ndodhur gjatë një ceremonie dasme, duke rrezikuar jetën e qytetarëve.

Video ku qëllohet më kallashnikov në autostradë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale një ditë më parë, gjë që ka sjellë reagimin e Policisë.

?Policia e Kurbinit ka identifikuar dhe shpallur në kërkim 21-vjeçarin që qëlloi me kallashnikov në ajër nga automjeti në ecje, gjatë një ceremonie dasme, duke rrezikuar jetën e qytetarëve, dhe më pas e postoi videon në rrjetet sociale. Nga veprimet hetimore rezultoi së shtetasi Klajdi Tafaj ka qëlluar me armë zjarri nga automjeti, në ceremoninë e dasmës së kushëririt të tij, shtetasit M. T., më datën 15.08.2021 dhe pas disa ditësh e ka postuar videon në rrjetet sociale?, njofton policia.

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë fton qytetarët që të denoncojnë çdo rast të paligjshmërisë në Komisariatin Dixhital apo në numrin pa pagesë 112, duke u siguruar reagim të shpejtë e të paanshëm, kundrejt atyre që shkelin ligjin dhe cenojnë jetën e qytetarëve./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga