LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia nuk lë të qetë shpërndarësit e drogës/ Arrestohen dy persona

22 Gusht 2021, 07:55, Kronika CNA
Policia nuk lë të qetë shpërndarësit e drogës/

Drejtoria e Policisë Vendore Durrës, ka njoftuar mëngjesin e sotëm arrestimin e një 29-vjeçari, pasi gjatë kontrollit në mjet i është gjetur një sasi lëndë narkotike cannabis sativa.

Gjithashtu Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, ndaluan shtetasin A. A., 44 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Trafikim narkotikësh”, kryer në bashkëpunim.

?Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin Sh. S., 29 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në mjet, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një sasi lëndë narkotike cannabis sativa. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, ndaluan shtetasin A. A., 44 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Trafikim narkotikësh”, kryer në bashkëpunim?, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga