LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohen armë dhe drogë/ Babë e bir në praga

21 Gusht 2021, 08:25, Kronika CNA
Sekuestrohen armë dhe drogë/ Babë e bir në praga

Policia  e Shtetit ka njoftuar ditën e sotme finalizimin e operacionit të koduar ?KASHARI?, në kuadër të të cilit kanë rënë në pranga babë e bir. Këto të fundit janë arrestuar për veprat penale ?Kultivim i bimeve narkotike? dhe ?Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëveshpërthyese dhe i municionit?.

?Në kuadër të operacionit kundër veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit dhe armëmbajtjes pa leje janë sekuestruar 2 armë zjarri automatik, municion luftarak dhe sende të tjera të kundraligjshme. Si rezultat tij janë arrestuar në flagrancë shtetasit: Fatmir Sulaj., 56 vjeç dhe Hamdi Sulaj., 25 vjeç. Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në Kashar, në brendësi të banesës, gjatë kontrollit të ushtruar,në një serë bujqësore?, njofton policia.

Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë, për veprat penale ?Kultivim i bimeve narkotike? dhe ?Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit? e kryer në bashkëpunim./CNA.al

Lajmet e fundit nga