LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dy persona humbën jetën nga zjarret/ "Pritet” koka e shefit të zjarrfikëses

20 Gusht 2021, 08:52, Kronika CNA
Dy persona humbën jetën nga zjarret/ "Pritet” koka e shefit

Mëngjesin e 20 gushtit është shkarkuar nga posti shefi i zjarrfikëses në Gjirokastër, Kujtim Bizhga.

Kujtojmë se shkak për shkarkimin e tij është bërë humbja e jetëve nga zjarri të një çifti në fshatin “Asim Zeneli” dhe djegia e qindra hektarëve kullotave e pyjeve.

Ka qenë vetë propozimi i kryebashkiakut Flamur Golemi për këtë lëvizje në krye të zjarrfikësve të Gjirokastrës. Në krye të këtij posti është vendosur gjeneral Pëllumb Shalari, me një eksperiencë në fushën ushtarake./CNA.al

Vijon…

Lajmet e fundit nga