LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vuante nga një sëmundje e rëndë/ Humb jetën aktorja e njohur e serialit “Sulejmani i Madhërishëm”

12 Gusht 2021, 20:11, Kulturë CNA
Vuante nga një sëmundje e rëndë/ Humb jetën aktorja e

Aktorja e njohur Sabina Toziya është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare, pas betejës me një sëmundje të rëndë.

Aktorja vuante prej muajsh nga tumori më kokë.

Aktorja është bërë e njohur edhe për publikun shqiptar, në rolin e saj në serialin turk ?Sulejmani i Madhërishëm.

Në serialin e suksesshëm ?Sulejmani i Madhërishëm?, Tozija luajti Afife Hatun, dado e sulltanit, të cilën ai e konsideronte nënën e tij të dytë.

Sabina Toziya lindi në Shkup në vitin 1946 dhe ka marrë pjesë në shumë seriale turke. /CNA.al

Lajmet e fundit nga