LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grupi nga Kosova do të këndojë në Festën e Birrës në Korçë/ “Ilirët” mbështesin Bregoviçin

12 Gusht 2021, 12:38, Kulturë CNA
Grupi nga Kosova do të këndojë në Festën e Birrës

Festa e Birrës në Korçë këtë vit ka shkaktuar polemika të mëdha, për shkak të ftesës së këngëtarit Goran Bregoviç.

Ardhja e Bregoviç në Korçë, ka shkaktuar reagime kundër dhe pro, duke e lidhur atë me politikën dhe të kaluarën e Kosovës.

Nuk janë të paktë edhe ata që kanë dalë në krah të Bregoviç dhe pro pjesëmarrjes së tij në Festën e Birrës në Korçë.

Grupi nga Kosova ?Ilirët? do të këndojë në Festën e Birrës në Korçë, më 21 gusht.

Më herët solisti i grupit ?Ilirët?, Shemsi Krasniqi ka mbështetur pjesëmarrjen e Bregoviçit në koncert dhe së fundmi ka konfirmuar edhe pjesëmarrjen e grupit të tij në Festën e Birrës./CNA.al

Lajmet e fundit nga