LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bregoviç duhej të këndonte në Prishtinë”/ Artisti i grupit “Ilirët”: Ai ka respekt për kombin tonë

10 Gusht 2021, 09:23, Kulturë CNA

Këngëtari Shemsi Krasniqi i njohur si Shemi i grupit ??Ilirët?? i ftuar në emisionin ?Debat Plus? është shprehur se këngëtarin serb Goran Bregoviç duhet ta thërriste Kosova, në qendër të Prishtinës, e më pas ai të këndonte në Korçë.

?Kosova është dashur ta thërriste. Është dashur me e thirr në qendër të Prishtinës me kendu, e jo atje në Korçë. Goran Bregoviçi nuk ka të bëjë me politikë, ska qenë kurrë politikan,?- tha ai.

Më tej këngëtari shtoi se Bregoviç ka respekt për komb

?Unë e njoh atë personalisht. Groan Bregovciçin e kam njoftuar në Lipjan dhe kam kënduar aty këngë amerikane, angleze. Kur e kryem më tha, s?ka me melosin shqiptar, ai mu, si në pëshpëritje. Nuk është nacionalist. Unë po ju them se ka respekt për kombin tonë. Për të fundit herë me të jam takuar paralufte, paslufte jo. Aq sa unë e njoh Goran Bregoviqin, ka një respekt për kombin shqiptar?, tha Shemi./CNA.al

Lajmet e fundit nga