LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohen 350 kilogramë kokainë të fshehur në thasë me kafe

22 Korrik 2021, 12:16, Kosova & Bota CNA
Sekuestrohen 350 kilogramë kokainë të fshehur në thasë

Policia greke në bashkëpunim me DEA-n amerikanë kanë bërë të mundur sekuestrimin e 350 kilogramëve kokainë në Greqi, në portin e Pireut.

Sipas informacioneve sasia e drogës është gjetur pas një kontrolli në mbi 100 konetjner në port.

Kokaina ishte e fsheur në thasët me kafe në kontejner dhe nga autoritetet bëhet me dije se sasia  e madhe e drogës ishte me origjinë nga Amerika Latine.

Ndërkohë mësohet se është nisur një hetim paralel për personat e përfshirë në transportimin e sasisë së madhe të kokainës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga