LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-krerët e UÇK-së sërish para Gjykatës Speciale/ Çfarë pritet të ndodhë

21 Korrik 2021, 08:18, Kosova & Bota CNA
Ish-krerët e UÇK-së sërish para Gjykatës Speciale/

Ditën e sotme pritet qw tw dalin swris para Gjykatës Speciale në Hagë Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

Seanca është parashikuar të mbahet në orën 14:30 gjatë së cilës ish-krerët e UÇK-së do të njoftohen për ecurinë e çështjes, nëse të akuzuarit kanë marrë të gjitha materialet e kërkuara dhe vendoset nëse dëshmitarët do të jenë prezent gjatë periudhës së gjykimit.

Ata qëndrojnë në paraburgimin e Hagës që prej 5 Nëntorit dhe akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime lufte dhe krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë./CNA.al

Lajmet e fundit nga