LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komisioni Hetimor fillon nga puna/ Zhvillon sot mbledhjen e parë për shkarkimin e Metës

8 Maj 2021, 06:20, Politikë CNA

Ditën e sotme pritet të zhvillohet mbledhja e parë e Komisionit Hetimor të ngritur nga Kuvendi i Shqipërisë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Bëhet me dije se mbledhja do të zvillohet sot në orën 11:00. Kryetar i Komisionit do të jetë Alket Hyseni, ndërsa anëtarë janë edhe 3 deputetët opozitarë: Myslim Murrizi, Halil Jakimi dhe Arlind Çaçani.
Komisioni Hetimor do të hetojë për shkeljet në Kushtetutë që ka bërë presidenti Ilir Meta.

Kujtojmë që ditën e djeshme Komisioni Hetimor u ngrit me 97 vota pro, 6 kundër dhe 1 abstenim.

Ky Komision është i përbërë nga: Kryetar: Alket Hyseni; Nënkryetar Myslym Murrizi; Sekretar: Klotilda Bushka; Anëtarët Vasilika Hysi, Elena Xhina, Spartak Braho, Halil Jakimi, Nikolin Staka, Arlind Çarçani; Zëvendësues: Ermonela Felaj, Xhemal Qefalia dhe Eugen Bojaxhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga